Róże różańcowe
Modlitwa różańcowa jest siłą i obroną przeciw złu. Wierni Kościoła Katolickiego odmawiają różaniec, jednocząc się w różach różańcowych tzw. "Żywy różaniec".

Na czym to polega - róża składa się z 20 - tu osób, każdy członek róży odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca wyznaczoną w danym miesiącu oraz w intencji na każdy miesiąc ofiarowanej np.: w listopadzie modlimy się za zmarłych. Każdego dnia odmawiając dziesiątkę różańca, to tak jakby się odmówiło cały różaniec.

Raz w miesiącu spotykamy się na zebraniu, głosząc krótką katechezę z wybranego cyklu Katechez Ojca Świętego.
W pierwszą niedzielę miesiąca jest sprawowana Msza św. w intencji członków wspólnoty i Ks. Opiekuna.
W razie śmierci członka wspólnoty zamawiamy Mszę św. Za zmarłego, przed Mszą św. pogrzebową odmawiamy różaniec w jego intencji.
W większych uroczystościach parafialnych bierzemy udział ze sztandarem i w strojach regionalnych.

W parafii św. Marii Magdaleny jest sześć róż różańcowych, uważamy, że na tak dużą parafię to jest za mało. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do tworzenia kolejnym Róż Różańcowych na terenie parafii.

Zmianka Róż Różańcowych odbywają się w każdą I niedziele miesiąca po Mszy sw o godzinie 9.00 w kosciele sw. Marii Magdaleny

Spotkania Róż Różańcowych odbywają się w każdą III środę miesiąca o godzinie 16.30 w sali Jana Pawła II (Sejmowa 7)

INTENCJE ŻYWEGO RÓŻAŃCA

KWIECIEŃ 2024